fbNarty backcountry

narty backcountry sklepCo to są narty backcountry ?

Narty backcountry przeznaczone do turystyki narciarskiej w trudniejszych warunkach, także w górach, gdzie występują bardzo kopne śniegi i trawersy. To także narty na ambitne wyprawy w plener.  Z zasady szersze od nart śladowych. Mocna konstrukcja z rdzeniem drewnianym – odporna na złamania W strefie odbicia zazwyczaj posiadają łuskę choć w Skandynawii i  Czechach chętnie stosowane są narty bez łuski.
Narty backcountry posiadają stalowe krawędzie, które zapobiegają bocznemu ześlizgiwaniu, pomocna przy zjeździe (hamowanie pługiem) i ochrania ślizgi przed zniszczeniem.
Stalowe krawędzie są pomocne także podczas biegu w terenie  zmarzniętym śniegu – tam gdzie poruszają się zarówno piesi jak i narciarze. Narty są taliowane – najszersze w strefie dziobowej, najwęższe pod butem a na końcu nieco węższe niż w strefie dziobowej np. profil szerokości: 68-60-65 mm. Nie wymagają smarowania w strefie łuski smarami na odbicie, ale powinny być smarowane, aby śnieg nie przyklejał się do nart. Strefa ślizgu, czyli przednia i tylna cześć powinny być smarowane smarami ślizgowymi.

linia-5

Narty backcountry Fischer Spider 62 IFP (z krawędziami stalowymi i łuską) + wiązania Fischer Turnamic

Narty biegowe Fischer Offtrack Spider 62Profil szerokość narty: 62-52-60 mm
№ 1 w naszej ofercie lekkich nart backcountry.
Narty Fischer Spider 62 to gwarancja wspaniałych zimowych wędrówek – dostarczą nieograniczonej przyjemności z wyjścia w nieprzygotowany teren. Offtrack Cruising – to nowy trend zdobywa coraz większą popularność. Dla amatorów przygód zarówno poza trasą jak i na trasie. To znakomite lekkie narty typu backcountry łączące klasycznych nart śladowych z nartami BackCountry.

Doskonałe właściwości ślizgu, łatwość skrętu i hamowania, dzięki długiej strefie łuski Offtrack Crown bardzo skuteczne w podchodzeniu. Relatywnie niewielkiaj długość sprawia, że są bardzo zwrotne,  ale także bardzo łatwo podchodzić w nich bokiem po stromiznach, zwłaszcza w parowach górskich dróg. Stalowe krawędzie sprawiają, że dobrze trzymają się w miejscach oblodzonych i na trawersach. Lekka konstrukcja Air Tec (drewniana z kanałami powietrznymi). Nordic Rocker Chamber czyli konstrukcja polegająca na uniesieniu czubów nart, zapewniająca łatwe prowadzenie w puszystym śniegu. Stalowe krawędzie chronią także ślizgi przed zniszczeniem w przypadku kontaktu z korzeniami, kamieniami itp.
Posiadają fabrycznie zamontowaną płytę IFP – przeznaczoną  do montażu wiązań Fischer Turnamic. 
Zalecane wiązania: Rotefella NNN Touring Combi lub Fischer Auto T3 do butów na podeszwie NNN.
Narty produkowane są w długościach: 169 – 179 – 189 -199 cm.  Waga nart: 179 cm – 1790 g
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

waga narciarza do 65 kg 65-89 kg 80-105 kg powyżej 100 kg
długość nart 169 cm 179 cm 189 cm 199 cm

Cena: 1040,00 zł (cena z wiązaniami Fischer Turnamic)
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link


Narty biegowe backcountry Fischer Spider 62 bez płyty NIS (z krawędziami stalowymi i łuską) 

Opis jak wyżej – ale bez płyty NIS. Można montować dowolne wiązania w systemie NNN lub SNS.
Cena 790,00 zł Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Alpina Discovery 68 mm  Narty Back Country (z krawędziami stalowymi i łuską).  № 1 wśród nart backcountry Alpina. Ulubione narty kanadyjskich traperów.

Profil szerokości: 68-60-65 mm. Alpina Discovery  – narty backcountry z łuską i krawędzią stalową.
Do wędrowania poza przygotowanymi trasami, w głębokim śniegu, zwłaszcza w górach. Zmniejszenie długości, przy jednoczesnym poszerzeniu nart, ułatwia płynność i łatwość manewrowania szczególnie w lesie wśród drzew i krzewów, ale jednocześnie sprawia, że nie zapadamy się w śniegu. Narty Alpina Discovery mieszczą się przygotowanym śladzie, jednak znacznie lepiej jest biec obok śladu aby zbyt szeroką nartą nie deformować toru. Rdzeń nart – mocna konstrukcja drewniana z kanałami powietrznymi, wzmocniona laminatami kompozytowymi, zapewnia wytrzymałość i elastyczność zachowując jednocześnie lekkość. Stalowa krawędź narty powoduje, że mają doskonałe odbicie,  zapobiega ześlizganiu się i ochrania ślizgi przed zniszczeniem.
Wiązania  zalecane:  Rotefella BC Manual do butów z podeszwą NNN BC lub inne wiązania BC.
Dopuszczalne wiązania: (zwłaszcza, jeżeli narty będą używane na terenie nizinnym):
Do butów na podeszwie SNS: SNS Profil Auto Uniwersal, Auto Man lub  Equipe CL.
Do butów na podeszwie NNN: Rotefella NNN Touring Combi automatyczne z płytą NIS, Fischer Auto T3  NNN.
Do nart polecamy buty Alpina BC 1600 lub BC 1550 L lub  Alaska lub Wyoming oraz kije BC Alpina.
Dobór długości nart BC do wagi narciarza:

waga narciarza 50-65 kg 65-75 kg 75-85 kg pow. 85 kg
długość nart 160 cm 170 cm 180 cm 190 cm
waga nart (kg/para) 1,73 1,9 2,06 2,23

Cena: 890,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Alpina Discovery 102 mm  Narty Backcountry z krawędziami stalowymi i łuską. Najszersze nazwy w kolekcji Alpina backcountry

Profil szerokości: 102-64-87 mm
Do wędrowania poza przygotowanymi trasami, w głębokim śniegu
, zwłaszcza w górach. Zmniejszenie długości przy jednoczesnym poszerzeniu nart, ułatwia płynność i łatwość manewrowania szczególnie w lesie wśród drzew i krzewów, ale jednocześnie sprawia, że nie zapadamy się w śniegu. Znaczne taliowanie ułatwia wykonywanie zakrętów.
Rdzeń nart – mocna konstrukcja drewniana z kanałami powietrznymi, wzmocniona laminatami kompozytowymi, zapewnia wytrzymałość i elastyczność zachowując jednocześnie lekkość. Stalowa krawędź nart powoduje, że mają doskonałe odbicie,  zapobiega ześlizgiwaniu się i ochrania ślizgi przed zniszczeniem. Wiązania  zalecane: Rotefella BC Manual, Rotefella BC Auto, Rotefella Magnum  do butów z podeszwą NNN BC.
Do nart polecamy buty Alpina Alaska oraz kije BC Alpina.
Dobór długości nart BC do wagi narciarza:

waga narciarza 55-65 kg 65-75 kg 75-85 kg powyżej 80 kg
długość nart 148 cm 158 cm 168 cm 178 cm
waga nart (kg/para) 2,27 2,47 2,67 3,2

Cena: 1059,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Narty Back Country Alpina Control 64E, z zamontowaną fabrycznie płytą NIS, z krawędziami stalowymi i łuską


Profil szerokości: 64-52-60 mm
Narty backcountry Alpina Control E64 z krawędziami stalowymi i łuską – doskonałe  do turystyki narciarskiej poza przygotowanymi trasami.
. Stalowe krawędzie chronią ślizgi przed zniszczeniem i ułatwiają prowadzenia nart na trawersach i przy hamowaniu pługiem. Rdzeń drewniany z kanałami powietrznymi, wzmacniany warstwami laminatów, istotnie zmniejsza wagę nart jednocześnie zachowując jej wytrzymałość. Narty mają podniesiony lekko tył i poszerzoną cześć przednią, a dziób przystosowany do przecinania puszystego śniegu. Łuska zapewnia łatwe podchodzenie w kopnym, zmrożonym śniegu.
Zalecane wiązania: Narty mają fabrycznie zamontowaną płytę NIS należy więc montować wiązania Rotefella Touring Auto Combi w systemie NNN.

Do nart polecamy buty Alpina BC 1600 lub BC 1550 L oraz kije BC Alpina.
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza: 

waga narciarza 55-65 kg 65-75 kg 75-85 kg powyżej 80 kg
długość nart 165 cm 175 cm 185 cm 195 cm
waga nart (kg/para) 1,4 1,54 1,7 1,84

Cena: 779,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Narty Back Country Alpina Control 64ES, z krawędziami stalowymi i foką


Profil szerokości: 64-52-60 mm
Narty backcountry Alpina Control E64 z krawędziami stalowymi i łuską – doskonałe  do turystyki naciarskiej poza przygotowanymi trasami.
. Stalowe krawędzie chronią ślizgi przed zniszczeniem i ułatwiają prowadzenia nart na trawersach i przy hamowaniu pługiem. Rdzeń drewniany z kanałami powietrznymi, wzmacniany warstwami laminatów, istotnie zmniejsza wagę nart jednocześnie zachowując jej wytrzymałość. Narty mają podniesiony lekko tył i poszerzoną cześć przednią, a dziób przystosowany do przecinania puszystego śniegu. Foki zapewniają dobre trzymanie przy podejściu, lepsze niż łuska, stawiają mniejszy opór podczas zjeżdżania. Co więcej, gdy foka ulegnie zniszczeniu może być wymieniona na nową. W przeciwieństwie do nart z foką – regeneracja łuski jest praktycznie niemożliwa.
Zalecane wiązania:
Rotefella BC Manual, Rotefella BC Auto, Rotefella Magnum  do butów z podeszwą NNN BC. Do nart polecamy buty Alpina BC 1600 lub BC 1550 L oraz kije BC Alpina.
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

waga narciarza 55-65 kg 65-75 kg 75-85 kg powyżej 80 kg
długość nart 165 cm 175 cm 185 cm 195 cm
waga nart (kg/para) 1,4 1,54 1,7 1,84

Cena: 899,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Narty BackCountry Sporten Ranger, z krawędziami stalowymi i łuską, prod. Sporten Czechy

Narty backcountry Sporten RangerProfil szerokości narty: 68-60-65 mm
Narty biegowe backcountry Sporten Ranger to kultowe narty backcountry dla ekstremalnych fanów BC.
Szerokie narty przeznaczone  do kwalifikowanej turystyki górskiej, poza trasami, gdzie występują głębokie śniegi i oblodzone trawersy. Przydatne także dla osób ciężkich, dla których śladówki są za miękkie.
Rdzeń nart – mocna konstrukcja drewniana z kanałami powietrznymi, wzmocniona laminatami kompozytowymi, zapewnia wytrzymałość i elastyczność zachowując jednocześnie lekkość nart. Stalowa krawędź zapobiega ześlizgiwaniu się i ochrania ślizgi przed zniszczeniem. Duża szerokość nart zapewnia stabilność, zmniejszona długość ułatwia poruszanie się w trudniejszym terenie.Bardzo popularne wśród amatorów zimowego wędrowania po górach – na tych nartach poznasz prawdziwy urok narciarskiego back country.
Zalecane wiązania backcountry: Rotefella BC Manual, BC Auto, BC Magnum do butów na podeszwie NNN.
Salomon X-ADVENTURE do butów na podeszwie X-ADV
Wiązania dopuszczalne – jeżeli narty nie będą używane w górach:

SNS Profil Auto Universal, Auto Man,  albo Equipe CL dla butów o podeszwie SNS Profil
lub: NNN do butów na podeszwie NNN.
Narty produkowane są w długościach: 160 – 170 – 180 – 190 – 200 cm

Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

waga narciarza 56-68 kg
68-78 kg 78-90 kg 86-98 kg 94-106 kg
długość nart 160 cm 170 cm 180 cm 190 cm 200 cm

Cena: 790,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Narty backcountry Ficher Outback 68, szerokoć 68 mm, krawędzie stalowe i łuska
Narty backcountry FISCHER OUTBACK 68, 68 mm, krawędzie stalowe i łuska

Solidne narty back country o konstrukcji rdzenia drewnianego z krawędzią stalową i łuską.
Profil szerokości 68-59-64, waga 1990 g/179 cm. Przeznaczone  do narciarskiej turystyki górskiej i na nizinach w głębokich śniegach. Przydatne także  dla osób ciężkich, dla których śladówki są za miękkie. Rdzeń nart – mocna konstrukcja drewniana z kanałami powietrznymi, wzmocniona laminatami kompozytowymi, zapewnia wytrzymałość i elastyczność zachowując jednocześnie lekkość. Wzmocniona strefa wiązań. Stalowa krawędź zapobiega ześlizganiu się i ochrania ślizgi przed zniszczeniem. Duża szerokość narty zapewnia stabilność, zmniejszona długość ułatwia poruszanie się w trudniejszym terenie. Łuska Offtrack Crown niezwykle efektywna w podchodzeniu.
Zalecane wiązania backcountry:
Rotefella BC Manual do butów Alpina BC 5. Rotefella i Fischer BC Magnum lub inne wiązania BC.
Wiązania dopuszczalne – jeżeli narty nie będą używane w górach: wiązania turystyczne NNN lub SNS
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

waga narciarza do 65 kg 65-89 kg 80-105 kg powyżej 100 kg
długość nart 169 cm 179 cm 189 cm 199 cm

Cena: 1050,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > narty backcountry Fischer Otback 68

Narty backcountry FISCHER OUTBACK 68, Crown/Skin, szerokość 68 mm, krawędzie stalowe i łuska oraz możliwość założenia fok

Solidne narty back country o konstrukcji rdzenia drewnianego z krawędzią stalową i łuską.
Profil szerokości 68-59-64, waga 1990 g/179 cm. Ślizgi sintec. Przeznaczone  do narciarskiej turystyki górskiej i na nizinach w głębokich śniegach. Przydatne także  dla osób ciężkich, dla których śladówki są za miękkie. Rdzeń nart – mocna konstrukcja drewniana z kanałami powietrznymi, wzmocniona laminatami kompozytowymi, zapewnia wytrzymałość i elastyczność zachowując jednocześnie lekkość. Wzmocniona strefa wiązań. Stalowa krawędź zapobiega ześlizganiu się i ochrania ślizgi przed zniszczeniem. Duża szerokość narty zapewnia stabilność, zmniejszona długość ułatwia poruszanie się w trudniejszym terenie. Łuska Offtrack Crown niezwykle efektywna w podchodzeniu.
Narty posiadają otwór do zaczepienia fok.
Otwór umożliwia założenie fok na strefę łuski w celu wzmocnienia odbicia poru przy podejściu. Dedykowane foki nie są na całej długości, ale wyłącznie na strefie łuski.

Zalecane wiązania backcountry: Rotefella BC Manual do butów Alpina BC 5. Rotefella i Fischer BC Magnum lub inne wiązania BC.
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

waga narciarza do 65 kg 65-89 kg 80-105 kg powyżej 100 kg
długość nart 169 cm 179 cm 189 cm 199 cm

Cena: 1150,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań i fok
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > narty backcountry Fischer Outback 68

Narty backcountry Fischer Traverse 78 Crown/Skin szer. 78 mm, krawędzie stalowe i łuska oraz możliwość szybkiego zakładania fok

Solidne narty back country o konstrukcji rdzenia drewnianego z krawędzią stalową i łuską.
Profil szerokości, 78-61-69 mm. Waga 2.090g/179 cm.
Narty wyposażona są w efektywną łuskę Offtrack Crown, gdy podejście staje się zbyt strome i łuska nie trzyma już wystarczająco mocno, można szybko założyć foki Fischer Easy Skin i wspinać się dalej, Mocowanie foki to połączenie kleju i systemu Click-in-place to niezawodny i niezastąpiony sposób na montaż i demontaż fok. Mieszanka moheru i nylonu ma szczególnie dobrą przyczepność, doskonale prowadzi się po śniegu. Foki mocowane są, nie na całej długości jak w nartach skiturowych, ale tylko na strefie łuski. Rdzeń nart – mocna konstrukcja drewniana z kanałami powietrznymi, wzmocniona laminatami kompozytowymi, zapewnia wytrzymałość i elastyczność zachowując jednocześnie lekkość. Stalowe krawędzie zapobiegają ześlizganiu się i ochraniają ślizgi przed zniszczeniem. Duża szerokość nart zapewnia stabilność, zmniejszona długość ułatwia poruszanie się w trudniejszym terenie.
Zalecane wiązania backcountry: Rotefella BC Manual do butów Alpina BC 5. Rotefella i Fischer BC Magnum lub inne wiązania BC.
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

waga narciarza do 65 kg 65-89 kg 80-105 kg powyżej 100 kg
długość nart 169 cm 179 cm 189 cm 199 cm

Cena: 1280,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań i fok
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > narty backcountry Fischer Outback 68

Narty Backcountry Fischer E99 Crown Xtralite z krawędziami stalowymi i łuską. Perfekcyjne narty backcountry „z górnej półki” !!!

narty back ountry Fischer E99 Crown Xtralite (z krawędziami stalowymi i łuską)

Profil szerokość narty: 66-54-61 mm
Doskonałe  do wędrówki na nieprzetartych szlakach.

Idealne połączenie lekkości z mocną i solidną konstrukcją nart (przy długości 200 cm ważą 1950 g).
Dzięki konstrukcji rdzenia typu Air Tec czyli rdzenia drewnianego z kanałami powietrznymi  – bardzo lekka a jednocześnie ekstremalnie wytrzymała-Szerokie taliowanie. Stalowe krawędzie na całej długości sprawiają, że narty dobrze trzymają w miejscach oblodzonych i na trawersach, chronią także ślizgi przed zniszczeniem w przypadku kontaktu z korzeniami, kamieniami itp.
Łuska Premium Crown, zapewnia dobry poślizg  podczas zjazdów i ułatwia podchodzenie przy dynamicznym docisku.
Nordic Rocker Chamber – punkt styku narty ze śniegiem odsunięty jest możliwie najdalej od dziobu tak aby na miękkim śniegu narta nie wchodziła pod śnieg.
Każda para nart jest laboratoryjnie testowana aby dobrać parę nart dokładnie tej samej wagi i twardości.
Ekstremalna wytrzymałość i lekka konstrukcja sprawiają, że E99 Xtralite ze stalową krawędzią są niekwestionowanym numerem 1 w wyprawach polarnych.
Zalecane wiązania backcountry:
Rotefella BC Manual, BC Auto, BC Magnum do butów na podeszwie NNN.
Salomon X-ADVENTURE do butów na podeszwie X-ADV.
Narty produkowane są  w długościach:  180, 190, 195, 200, 205, 210 cm

Profil szerokość narty: 66-54-61 mm  Waga nart: 200 cm – 1950 g
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

 waga 45-49 kg 50-54 kg 55-59 kg 60-64 kg 65-69 kg 70-74 kg 75-79 kg 80-89 kg >90 kg
 długość nart 170-180 cm 180-185 cm 185-190 cm 190-195 cm 195-200 cm 195-205 cm 200-205 cm 200-210 cm 210 cm

Cena: 1 250,00 zł 
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Narty Backcountry Fischer E109 Xtralite Skin z krawędziami stalowymi, gładkie do fokNarty backcountry Fischer E109 Crown Xtralite

Profil szerokość 82-60-70 mm.
Szerokie znakomite narty backcountry  z „górnej półki”, doskonałe do wędrówki na nieprzetartych szlakach. Idealne połączenie lekkości z mocną i solidną konstrukcją nart (przy długości 200 cm ważą 2050 g).
Narty produkowane są w długościach 170, 180, 190, 200, 205 cm
Dzięki konstrukcji rdzenia drewnianego z kanałami powietrznymi  – bardzo lekkie a jednocześnie ekstremalnie wytrzymałe. Stalowe krawędzie na całej długości sprawiają, że narty dobrze trzymają w miejscach oblodzonych i na trawersach. Krawędzie chronią ślizgi przed zniszczeniem w przypadku kontaktu z korzeniami, kamieniami itp.
Ślizgi gładkie, narty z zaczepami do zakładania fok. Zobacz film > https://youtu.be/tP4lMhBjw2g

Nordic Rocker Camber – punkt styku narty ze śniegiem odsunięty jest możliwie najdalej od dziobu aby na narta nie wchodziła pod śnieg. Laboratoryjnie testowane aby dobrać parę nart dokładnie tej samej wagi i twardości. Ekstremalna wytrzymałość i lekka konstrukcja – No. 1 w wyprawach górskich i wędrówkach terenowych. Uwaga: narty bez wiązań – wiązania sprzedawane są oddzielnie.
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

waga narciarza 50 – 54 kg 55 – 59 kg 60 – 64 kg 65 – 69 kg 70 – 74 kg 75 – 79 kg 80 – 89 kg > 90 kg
długość nart 170 170 – 180 180 – 190 180 – 190 190 – 200 190 – 200 200 – 205 205

Cena: 1250,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Narty backcountry Sporten Expediotion krawędzie stalowe, łuska. prod. Sporten Czechy

Narty back country Sporten ExpditionProfil szerokości 90-70-80 mm
Szerokie niczym zjazdowe narty backcountry z łuską i krawędzią stalową. Wybierzesz się na nich na długą trasę łatwo będziesz wspinał się na wzgórza a potem z plecakiem na plecach zjeżdżał w dół w dowolnym terenie w każdych warunkach śniegowych. Bardzo trwałe i wytrzymałe narty, choć szerokie niczym narty zjazdowe to jednocześnie lekkie i łatwe w prowadzaniu.
expedition_wax_sporten_bezecke_lyze_50520Posiadają stalowe krawędzie które chronią ślizgi przed zniszczeniem i ułatwiają zjazd po twardym, zlodowaciałym śniegu.

Lekkość i wytrzymałość zapewnia niezwykle solidna konstrukcja z drewna topolowego z kanałami powietrznymi wzmocnionymi laminatami. Tu nie ma żadnej lipnej pianki jak u niektórych producentów. Zobacz film z fabryki Sportem zamieszczony na dole strony
Produkowane są także w wersji bez łuski – dla tych którzy są zdeterminowani do smarowania nart. Wersja z bez łuski dostępna tylko na zamówienie. 
Długości: 160, 170, 180, 190 cm.
Zalecane wiązania: BC Manual, BC Auto, BC Magnum Manual

Dobór długości nart BC do wagi narciarza:

waga narciarza 58-68 kg 68-78 kg 78-88 kg 88-98 kg
długość nart 160 170 180 190

Cena 1100,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Narty Sporten Expedion można kupić bezpośrednio w sklepie lub zakupić w sklepie internetowym > link

Narty Backcountry Fischer Country Crown, wzmocnione krawędzie i łuska
Narty biegowe backcountry Fischer Country Crown
Narty backcountry Fischer BC Country Crown

Profil szerokości narty 60-52-57 mm
Narty, która obiecują przygodę. Niezawodne  w wędrówce poza szlakiem – polecane na tereny nizinne i lekko pagórkowate.

Nie posiadają stalowej krawędzi a jedynie wzmocnioną krawędź z tworzywa sztucznego. Wzmocnione krawędzie pozwalają na dłuższe eksploatowanie narty.
Ślizg wykonany w technologii Sintec, z łuską Premium Crown z pojedynczą łuską w przedniej i tylnej części oraz podwójną w strefie środkowej czyli strefie odbicia. Dzięki mniej agresywnej strukturze suną po śniegu dużo łatwiej. Ułatwiają odbicie i zapewniają płynną jazdę w różnych warunkach śniegowych.
Umiarkowane taliowanie daje łatwo prowadzanie w terenie oraz na trasach przygotowanych.
Narty produkowane są  w długościach 180, 190, 195, 200, 205, 210 cm

Waga nart: 200 cm – 1850 g
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

waga narciarza 45-49 kg 50-54 kg 55-59 kg 60-64 kg 65-69 kg 70-74 kg 75-79 kg 80-89 kg >90 kg
długość nart 170-180 cm 180-185 cm 185-190 cm 190-195 cm 195-200 cm 195-205 cm 200-205 cm 200-210 cm 210 cm

Cena: 570,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Narty Back Country Sporten Forester, z krawędziami stalowymi i łuską. prod. Sporten CzechyNarty backcountry Sporten Forester

Profil szerokości: 60-50-55 mm
Narty backcountry Sportem Forster z krawędziami stalowymi i łuską -doskonałe  do górskiej wędrówki.

Rdzeń drewniany z kanałami powietrznymi, wzmacniany warstwami laminatów, istotnie zmniejsza wagę nart jednocześnie zachowując jej wytrzymałość.Stalowe krawędzie chronią ślizgi przed zniszczeniem i ułatwiają prowadzenia nart na trawersach i przy hamowaniu pługiem. Narty mają podniesiony lekko tył i poszerzoną cześć przednią a dziób przystosowany do przecinania puszystego śniegu. Prasowana łuska  MGE zapewnia łatwe podchodzenie w kopnym, zmrożonym śniegu.
Zalecane wiązania backcountry: Rotefella BC Manual, BC Auto, BC Magnum do butów na podeszwie NNN. lub inne wiązania BC

Wiązania dopuszczalne – jeżeli narty nie będą używane w górach: SNS Profil Auto Universal, Auto Man,  albo Equipe CL dla butów o podeszwie SNS Profil lub: NNN do butów na podeszwie NNN.
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

 waga narciarza 50-60 kg 60-70 kg 70-85 kg 80-95 kg 90-105 kg   
 długość nart 170 cm 180 cm 190 cm 200 cm 210 cm

Cena: 730,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Narty backcountry Sporten Favorit Expedition 68 mm – szerokie narty z łuską i krawędziami z tworzywa.
Narty biegowe backcountry Sporten Favorit Expedition 68 mm

Szerokie narty śladowe z łuską, bez krawędzi stalowych
Profil szerokość narty: 68-60-65 mm. Doskonale do wędrowania w głębokich śniegach, na nieprzetartych trasach w terenie płaskim i lekko pagórkowatym.  Dobrze  przecierają ślad zarówno na sypkim jak i przemrożonym śniegu.
Dla początkujących i zaawansowanych. Solidne czeskie narty o mocnej konstrukcji drewnianej z kanałami powietrznymi zapewniają lekkość, elastyczność i odporność na złamania.
Zaletą poszerzonych nart jest także to, że są dobiera się je krótsze o ok. 20-25 cm niż klasyczne narty śladowe – łatwiej wędrować w lesie między drzewami i krzewami. Narty z łuską, nie wymagają smarowania smarami na odbicie. Powinny być smarowane smarami ślizgowymi w strefie przed łuską i za łuską. Łuska winna być smarowana łatwymi w użyciu smarami w płynie.

Zalecane są wiązania back country:
NNN BC – Rotefella BC Manual lub BC Auto do butów na podeszwie NNN.
SNS BC – Salomom X-ADVENTURE do butów na podeszwie X-ADV

Mogą być także wiązania back country:
NNN – Rotefella NNN Touring Auto NIS, Fischer Auto T3.
SNS –  SNS Profil Auto Uniwersal, Auto Man, albo Equipe CL dla butów o podeszwie SNS Profil
Narty produkowane są  w długościach: 160 cm, 170 cm, 180 cm, 190 cm
Profil szerokości: 68-60-65 mm
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

 waga narciarza 50-60 kg 60-70 kg 70-80 kg 79-88 kg
 długość nart 160 cm 170 cm 180 cm 190 cm

Cena: 495 zł   Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić na miejscu lub w naszym sklepie internetowym > link
Narty Biegowe Śladowe Sporten Rubicon (z łuską, bez stalowych krawędzie). prod. Sporten Czechy

Narty backcountry Sporten Rubicon

Poszerzone i wzmocnione narty śladowe dla osób które nie chcą mieć zbyt długich nart i osób ciężkich.
Profil szerokość narty: 62-56-60 mm
Przeznaczenie: Do wędrowania na nieprzygotowanych terenach. Jest to lżejsza odmiana nart typu BC bez krawędzi stalowych. Doskonała do przecierania śladu na płaskiej  otwartej przestrzeni i duktach leśnych – tam gdzie nie są potrzebne krawędzie stalowe.
Zalecane wiązania:
SNS Profil Auto Uniwersal, Auto Man,  do butów o podeszwie SNS Profil.
SNS Pilot do butów na podeszwie SNS Pilot (z dwoma belkami) lub: NNN do butów na podeszwie NNN.
Narty produkowane są  w długościach: 164, 172, 180 cm
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:

 waga narciarza 65-80 kg 80-90 kg 90-105 kg
 długość nart 164 cm 172 cm 180 cm

Cena: 540,00 zł  Uwaga: cena dotyczy samych nart bez wiązań
Te narty możesz kupić w naszym sklepie internetowym > link

Zobacz film z prezentacją fabryki Sporten. Proszę zwrócić uwagę, że narty wykonywane są z drewna.

Peder Mørk-Mønsted-ASunlitWinterLandscape

A Sunlight Winter Landscape. Peder Mørk Mønsted (1859 – 1941) malarz duński

A sleigh ride through a winter landscape Peder Mørk Mønsted - Peter Mork Monsted 1859 - 1941 r.malarz duński.

A sleigh ride through a winter landscape Peder Mørk Mønsted – Peter Mork Monsted (1859 – 1941) malarz duński.

Alfons WALDE 1891-1958 Aufstig der Skifarer 1933

Alfons WALDE 1891-1958 Aufstig der Skifarer 1933

Косолапов Н А У костра 1967

Косолапов Н А У костра 1967

Julekort med bondebryllup og ski.jpg

Norweska kartka świąteczna „Młoda para chłopska na nartach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *