NARTOROLKI TRENINGOWE DO STYLU DOWOLNEGO (KROK ŁYŻWOWY)

Nartorolki Quionne
Nartorolki treningowe Swenor Skate Elite
SWENOR Skate nartorolki aluminiowe, do stylu dowolnego
Nartorolki Rollspeed R100, aluminiowe, do stylu dowolnego  

Nartorolki sklep Warszawa

linia-5x900

Nartorolki QUIONNE  do stylu dowolnego (skate) – imitują w bieg narciarski znacznie lepiej niż jakiekolwiek nartorolki

nartorolki quionne 01Nartorolki Qionne – nartorolki treningowe dowolne – łyżwa, skate – innowacyjne karbonowe nartorolki do stylu łyżwowego – imitują w bieg narciarski znacznie lepiej niż jakiekolwiek nartorolki innych producentów. Zastosowano rewelacyjny most z elastycznym zawiasem z kompozytu włókna węglowego i niezniszczalnych elastomerów, który ugina się niemal jak narta. Koła średnica 100 mm,  Waga 1 szt. bez wiązań 0,78 kg. Rozstaw kół 57 cm. Dobór do wagi biegacza: S do 50 kg,  M do 75 kg,  XL powyżej 75 kg

Najważniejszym elementem nartorolek Qioenne jest most o unikalnej konstrukcji który ma zapewniać wyjątkowy komfort i amortyzację – symuluje on odbicie jak na nartach. Konstrukcja mostu nartorolki Qionne została wykona z włókna węglowego wypełnionego pianką PCV. Jej podstawową częścią jest szeroka na ok. 7 cm platforma do której montowane są wiązania. Patrząc z góry przypomina ona szeroką nartę biegową a od spodu jest zwężona podobnie jak kadłub statku. Przed widełkami gdzie zamocowane są koła „kadłub” przechodzi w zawias z włókna węglowego wypełnionego niezwykle elastycznym elastomerem (praktycznie niezniszczalny materiał odporny na wielokrotne zginanie). To jest właśnie ten element konstrukcyjny nartorolek który zapewnia elastyczne odbicie.

Nartorolki Quionne produkowane są w trzech sztywnościach mostów, przeznaczonych dla użytkowników o różnej masie ciała:

  • S do 50 kg
  • M do 75 kg
  • XL powyżej 75 kg

Jak wyjaśnia producent – nie ma górnej granicy wytrzymałości mostów – to jest tylko kwestia preferencji biegacza. Nigdy dotąd nie było  przypadku złamania się nartorolek Qionne.

Most ma rozstaw osi 570 mm. Osie kół nartorolek Quionne, są wyżej niż platforma, do której montowane są wiązania – stopa znajduje się więc poniżej osi kół. Zwiększa to stabilność jazdy. Most jest zawieszony nisko nad podłożem 46 mm to znacznie mniej niż w innych nartorolkach do stylu łyżwowego (np. Marve Skating 620 XC 56 mm).
Koła o średnicy 100 mm i szerokości 24 mm o prędkości 2, czyli średniej pomiędzy wolnymi kołami treningowymi., są takie jak np. w nartorolkach Swenor czy SRB. Charakteryzują się dobrą trwałością i przyczepnością na suchych i mokrych asfaltach.

Waga jednej sztuki z kołami bez wiązań 0,78 kg – są stosunkowo lekkie, znacznie lżejsze, niż inne  nartorolki na mostach kompozytowych.

Odwzorowanie biegu na nartach po śniegu

Zdaniem zespołu testerów teamu nabiegówkach.pl nartorolki Quionne  imitują bieg na nartach po śniegu. Nie tylko dlatego, że jedzie się miękko i komfortowo. Dostrzegają tu podobieństwo o wiele bardziej znaczące.

Dla jasności – nie da się stworzyć imitacji idealnej. Gumowe koło nartorolek ma nieporównywalnie większą przyczepność na asfalcie, niż narta na śniegu. Dlatego na nartorolkach zawsze będzie się biegać inaczej niż na nartach. Jednak te dysproporcje można próbować minimalizować. A to udało się konstruktorom Quionne wyjątkowo.

Jedna z podstawowych różnic pomiędzy narciarską biegową techniką klasyczną a łyżwową, tkwi w czasie odbicia. Przy „łyżwie” powinno ono być dłuższe i płynnie rozłożone w czasie. Należy spokojnie uruchomić prostownik kolana i uchwycić właściwy moment. Wykonanie odbicia zbyt szybko nie pozwala na wykorzystanie energii i zamianę siły „kopnięcia” w nadanie prędkości. Odbicie zbyt krótkie i dynamiczne spowoduje wciśnięcie narty w śnieg bądź jej uślizg, a my zostaniemy w miejscu.

Tradycyjne nartorolki wyposażone w sztywne mosty i twarde koła wybaczają większość błędów technicznych. Ich konstrukcja sprawia, że niezależnie od wykonania „kopnięcia” i tak można się na nich łatwo poruszać do przodu.

Nartorolki Quionne, dzięki elastycznym „wahaczom” zachowują się trochę jak narty. Źle wykonane, zbyt krótkie, zbyt dynamiczne w pierwszej fazie, odbicie spowoduje, że siła zostanie spożytkowana na wygięcie mostów. Nartorolki zachęcają także do „kopnięcia” z przekazaniem siły na tylne koło przez pełne wyprostowanie kolana i biodra. Jeśli ktoś „kaleczy technikę”, przenosi ciężar ciała na przód stopy, to nartorolka momentalnie zaczyna hamować, gdyż „zapada” się w przód, a działające siły pchają ją do tyłu. Tak jak na nartach.

Analizując zachowanie mostów nośnych nartorolek dochodzę do wniosku, że konstruktorzy musieli szczegółowo przeanalizować biomechanikę ruchu przy kroku łyżwowym. Bez tego taka konstrukcja nie mogłaby powstać – ocenia trener Józef Michałek.

Zachowanie imitujące bieganie na nartach to jedna z największych zalet, jakie dostrzegamy w testowanym sprzęcie. Trudno wyliczyć z matematyczną dokładnością jak duże jest podobieństwo nartorolek Quionne do nart biegowych. Na pewno jednak jazda na nich o wiele bardziej przypomina bieg na nartach po śniegu, niż przy sztywnych konstrukcjach innych nartorolek obecnych na rynku.

Podobieństwo to wyraża się nie tylko techniką wykonania odbicia, ale także konsumpcją energii. Na Quionne zmęczysz się bardziej niż pokonując tę samą trasę na nartorolkach sztywnych, choć wyposażonych w identyczne koła. Dla jednych to zaleta, dla innych wada.”

Pełny opis testu nartorolek Quionee http://nartorolki.pl/Sprzet/Testy/Nartorolki-Quionne-TEST.html
Zobacz także testy z Norwegii, Czech, Niemiec, Szwecji i Szwajcarii:

Test niemiecki: http://www.xc-ski.de/material/skiroller-test/training-skating-rennlaeufer-2016/quionne-carbon-fiber/
Test szwajcarski http://www.nordic-online.ch/index.php?id=24&tx_ttnews%5Btt_news%5D=2536&cHash=37b817c7ff33f4ef0dcb83c68eb1ead3
Test norweski: http://www.skisport.no/tester/rulleski-for-alle/
Test czeski: https://www.koleckovelyze.cz/blog/test-koleckovych-lyzi-quionne-skate-carbon.html

Cena 1590 zł
Te nartorolki możesz zakupić bezpośrednio u nas lub  w naszym sklepie internetowym > link     

linia-5x900

NARTOROLKI TRENINGOWE DO STYLU DOWOLNEGO

Nartorolki treningowe Swenor Skate Elite kompozytowe , do stylu dowolnego

Nartolki skate elite 2015
Swenor logoNartorolki treningowe Swenor Skate Elite wyprodukowane w Szwecji,
Wyjątkowo przydatne do letniego treningu narciarstwa biegowego w stylu dowolnym determinuje zastosowanie elastycznego kompozytowego mostu zapewniającego imitację śniegowego odbicia oraz oszczędzającego stawy ćwiczącego poprzez zwiększoną amortyzację drgań.
Profil nartorolki wykonywany jest ręcznie tak jak wszystkie modele wyczynowych nart sportowych z warstw lekkiego drewna, włókien węglowych i włókien szklanych. W ten sposób ułożone warstwy są sklejone żywicą epoksydową w specjalnej formie, która nadaje kształt lekko wygiętego łuku. Z wierzchu pokryte są folią ochronną identyczne jak narty biegowe. Nartorolki dobierane są  poprzez  odpowiednią kontrolę parametrów aby dobrać parę o jak najbardziej zbliżonych parametrach.
Tak dobrane warstwy laminatów kompozytowych i drewna zapewniają odpowiednią elastyczność i sztywność, zachowując lekkość konstrukcji, dając uczucie jak podczas biegu na nartach na śniegu a jednocześnie chronią stawy. Kompozytowe nartorolki pozwalają także na płynny bieg po bardziej szorstkiej powierzchni a jezdni.

Koła gumowe No. 2 średnio-szybkie: średnica 100 mm, szerokość 24 mm, Tylne koło posiada blokadę ruchu wstecznego aby umożliwić właściwe odbicie.
Wszystkie nartorolki SWENOR dostarczany z kołami No. 2.
Koła szybkie No.1 oraz kola wolne No. 3 oferowane są jako wyposażenie opcjonalne.
Waga: 1900 g,       Długość: 615 mm,    Łożyska:  kulkowe uszczelnione: precyzyjne SWENOR
Zalecane wiązania biegowe sportowe i buty do klasyka lub skiathlonowe (combi do klasyka i stylu dowolnego).
Cena 1450 zł
Te nartorolki możesz zakupić bezpośrednio u nas lub  w naszym sklepie internetowym > link

linia-5x900

SWENOR Skate nartorolki aluminiowe, do stylu dowolnego

skate_2015 miniSwenor logoWyczynowe norweskie nartorolki do treningu letniego narciarstwa biegowego w stylu dowolnym na wytrzymałym, lekkim giętym moście aluminiowym.  Czołową światowa pozycję nartorolek SWENOR ugruntowuje zastosowanie kół o wym. 100/25 mm ze specjalnej gumy o niewiarygodnej przyczepności nawet na mokrym asfalcie a równocześnie  niespotykanej trwałości.
Do stosowania ze sportowymi butami oraz wiązaniami do nart biegowych
Koła gumowe No. 2 średnio-szybkie: średnica 100 mm, szerokość 24 mm, Tylne koło posiada blokadę ruchu wstecznego aby umożliwić właściwe odbicie.
Wszystkie nartorolki: SWENOR dostarczany z kołami No. 2 średnio-szybkie.
Koła szybkie- No.1 oraz kola wolne – No. 3 oferowane są jako wyposażenie opcjonalne.
Nartorolki dla osób do 100 kg wagi.
Średnica kół
: 100 mm,   Szerokość kół: 25 mm      Waga: 1410 g,         Długość: 580 mm
Cena 1100 zł
Te nartorolki możesz zakupić bezpośrednio u nas lub  w naszym sklepie internetowym > link  

linia-5x900
Nartorolki
Rollspeed R100, aluminiowe, do stylu dowolnego, produkt polski

skate_R100_cutNartorolki treningowe dowolne – łyżwa, skate – tradycyjny model nartorolek do treningu techniki właściwej dla kroku łyżwowego.  Przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i zawodowych sportowców.
Rolki doskonale sprawdzają się na mokrej oraz nierównej nawierzchni dzięki zastosowaniu odpowiedniej twardości kół.
Model: RS.S530.R100     Waga: 795 g     Rozstaw osi: 530 mm     Szyna: ALU    Koła: 24x100mm RUB
Cena 596 zł
Te nartorolki możesz zakupić bezpośrednio u nas lub  w naszym sklepie internetowym > link

linia-5x900

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *