z124 Justyna-Kowalczyk-przygotowuje-sie-do-sezonu-w-ZakOgólne informacje na temat: nartorolki treningowe i  rolki terenowe Skike.
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.nordic-sport.pl

Nartorolki sklep Warszawa.

Już wkrótce nowy model Skikke terenowych Skike V9Fire

Już wkrótce pojawi się nowy model rolek terenowych Skike V9 Fire na dużych pompowanych kołach. Te rolki na pewno polubisz. Za co? Za wszystko: wychodzisz z domu, zakładasz skike v9 i jedziesz po niemal po każdej drodze. Odpuść sobie piach i błoto a dalej – duże koła poradzą sobie niemal wszędzie, gdyż posiadają łożyska jednokierunkowe. Góry? Dlaczego nie – duże koła o średnicy 200 mm poradzą sobie i tam, gdyż posiadają łożyska jednokierunkowe. Zjazdy po trawiastym zboczu – ustawiasz większy prześwit kół i już. Lekka konstrukcja, łatwość regulacji, wygodne zapięcia, masywne hamulce – za to też będziesz je kochał.
Zobacz film z testu rolek Nartorolki terenowe Skike V9 Fire 150 na różnych rodzajach podłoża.
cena 1950 zł  > link do sklepu

Weekendowe intensywne kursy nauki i doskonalenia jazdy na nartorolkach terenowych Skike
Miejsce: Warszawa – Wesoła Rolkostrada

Termin: sprawdź na Facebook Rolkoststrada Wesoła
soboty: godziny 15:00 -18:00 – nauka
niedziele: godziny 9:00 -12:00 – doskonalenie techniki
czas trwania: 3h każdego dnia
cena kursu 60 zł (+ 20zł wypożyczenie sprzętu) za 1 dzień, przy zapisaniu się na dwa dni rabat 10%.
Zapraszamy osoby początkujące, oraz chcące podnosić swoje umiejętności bądź naprawić błędy techniczne. Szkolenie polecamy nie tylko osobom aspirującym do tytułu instruktora Skike.
Zajęcia odbędą się pod warunkiem utworzenia grupy min. 4 osobowej.
Zajęcia prowadzi: Katarzyna Witeklicencjonowany trener SKIKE, pracownik AWF Warszawa, instruktorka sportu narciarstwa biegowego
Zapisy i informacje: e-mail: projektsport.wesola@gmail.com lub telefonicznie 697 052 296
Więcej informacji > link

linia-5x900NARTOROLKI – doskonały rodzaj sportu na wiosnę, lato, jesień a czasami na zimę.

1910Nartorolki często przedstawiane są jako zastępcza forma treningu biegu na nartach biegowych. To prawda, ale ten kto spróbuje będzie wiedział, że to także zupełnie samodzielny rodzaj aktywności fizycznej. Praca rąk i ramion jest naprawdę intensywna. Trudno wskazać podobną dyscyplinę w której tak intensywnie pracują górne części ciała.

Koła nartorolek są tak skonstruowane  aby zapewnić wysiłek przy odbiciu kijami. Rodzaj gumy jest tak dobrany aby stawiały pewien opór zmuszający do wysiłku. (Jeżeli ktoś startuje w zawodach nartorolkowych  to używa wtedy twardsze szybsze koła).   Tego wysiłki i tej formy treningu nie da się zastąpić poprzez jazdą na  zwykłych rolkach z kijami do odpychania się.

linia-5x900Rodzaje nartorolek

Istnieją dwa rodzaje nartorolek – nartorolki biegowe oraz nartorolki terenowe

Nartorolki Swenor Fibreglass

Nartorolki treningowe Swenor Fibreglass

Skike V8Cross 531

Nartorolki terenowe Skikie V08 Cross

Jakie nartorolki wybrać – nartorolki treningowe, rolki terenowe, a może zwykłe rolki.

Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy zamierzam traktować trening na nartorolkach jako formę przygotowania poza sezonem do startu w biegach narciarskich, czy też jako formę ogólnorozwojowej aktywności fizycznej.

swenor-skate-long-07Wybierz nartorolki biegowe jeżeli ma to być forma treningu do biegów narciarskich, ponieważ w bieganie na nich po równej asfaltowej drodze najlepiej imituje bieganie na  trasie narciarskiej. Pamiętaj, warunkiem jest możliwość trenowania na równej powierzchni asfaltowej lub betonowej. Wśród nartorolek biegowych występują modele treningowe oraz startowe. Właśnie takie nartorolki używane są przez zawodników do treningu imitacyjnego przez czołówkę światowego narciarstwa biegowego. Na nartorolkach SweNor trenują Justyna Kowalczyk, Tomasz Sikora, Marit Bjoergen, Petter Northug.  > klasyk     > łyżwa > cała oferta.

.

Wybierz Quionne do stylu łyżwowego  kołach, uniwersalne do stylu łyżwowego – jeżeli zamierzasz biegać stylem łyżwowym na gładkich twardych nawierzchniach.
Innowacyjne karbonowe nartorolki do stylu łyżwowego – imitują w bieg narciarski znacznie lepiej niż jakiekolwiek inne. Zastosowano rewelacyjny most z elastycznym zawiasem z kompozytu włókna węglowego i niezniszczalnych elastomerów, który ugina się niemal jak narta. > link

.

Skike V8Cross 531Wybierz nartorolki terenowe (bardziej precyzyjnie rolki terenowe) Jeżeli ma to być forma aktywności fizycznej nie determinowana startem w biegach narciarskich, to możesz wybrać nartorolki terenowe, ponieważ możesz biegać niemal na każdym podłożu z wyjątkiem piachu i błota. Rolki terenowe mają hamulec co ułatwia hamowanie i zwiększa bezpieczeństwo. Rolki terenowe są cięższe od nartorolek treningowych. > link

.

k2_alexis_x_proŁyżworolki czy jednak nartorolki lub rolki terenowe? Jazda na zwykłych rolkach to bardzo piękny i miły sport, zwłaszcza przy dobrych umiejętnościach. Zwykłe rolki są tak zbudowane aby zapewnić jak najlżejszą jazdę – z jednego odbicia przejedziesz nawet kilkadziesiąt metrów – trudno tu o większy wysiłek. Nie używasz kijków a więc nie pracujesz rękoma, ramionami, mięśniami barku. Stosowanie kijków niewiele tu wniesie z uwagi na brak oporu. .

linia-5x900Nartorolki biegowe – zwane też jako nartorolki treningowe

Nartorolki Swenor Fibreglass

Nartorolki Swenor Fibreglass do stylu klasycznego

Nartolki skate elite 2015

Nartolki Swenor Skate Elite do stylu łyżwowego

.
Przeznaczone do trenowania „narciarstwa biegowego” bez śniegu. Są tak zbudowane  aby bieg na nich był jak najbardziej zbliżony do biegu na nartach biegowych.nartorolkach jest nie tylko dobrą formą treningu dla narciarzy biegowych ale także znakomitym sportem  ogólnorozwojowym także tym którzy nigdy wcześniej nie biegali na nartach.

Bardzo istotne jest także to że dzięki intensywnej pracy rąk w trenowane są także mięśnie ramion i kręgosłupa w stopniu znacznie wyższym niż w wielu innych rodzajach aktywności.
Istnieją nartorolki treningowe przeznaczone do:

To są dwa rożne typy nartorolek –  nie da się biegać stylem łyżwowym na nartolkach klasycznych i klasykiem na łyżwowych. > więcej o nartorolkach treningowych

linia-5x900Nartorolki terenowe a właściwie roki terenowe np. SKIKE
Skike V8Cross 531Skike (czyt. skajk) to nowy sprzęt sportowy, stworzony z myślą o tych, którzy cenią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Skike są czymś na pograniczu rolek i nartorolek, jeździmy na nich stylem łyżwowym lub klasycznym  używając kijków. Niektóre nowe modele dają także możliwość jazdy stylem klasycznym. Wyposażone w duże pompowane koła które umożliwiają jazdę nie tylko na równym asfalcie czy betonie ale także po utwardzonych ścieżkach leśnych i parkowych, po twardych drogach gruntowych i po trawie. (Nielicznym udaje się nawet zjeżdżać po górskich halach). Posiadające skuteczne hamulce zwiększające bezpieczeństwo. Skiki nie mają wiązań narciarskich przypinamy je pasami do własnych wygodnych butów trekkingowych. Obniża to trochę koszty tego sportu bo nie kupujemy wiązań i butów biegowych a ponadto w razie konieczności możemy zdjąć Skike i ominąć fragment trasy, którego nie da się pokonać na rolkach terenowych.  > więcej o rolkach terenowych Skike

linia-5x900
Nartorolki treningowe czyli biegowe – więcej informacji

Nartolki skate elite 2015Nartorolki zostały skonstruowane do treningu imitującego bieg nartach biegowych. Nartorolki zostały wprawdzie wymyślone jako letnia forma treningu narciarzy biegowych, jednak o jazdę na nartorolkach może uprawiać każdy. Biegając na nartorolkach poza ogólną frajdą  trenujemy mięśnie łydek, uda, pośladki, brzuch, mięśnie ramion  i mięśnie grzbietowe.

Ze względu na materiały konstrukcyjne nartorolki dzielimy na:

 • nartorolki kompozytowe dzięki odpowiedniej elastyczności szyny znacznie lepiej oddają poczucie biegania na śniegu. Kompozytowe nartorolki dobrze tłumią wibracje – to ważne bo zwiększają komfort biegania. Zastosowanie specjalnych materiałów do produkcji takich szyn wpływa oczywiście na wyższą cenę.
 • nartorolki aluminiowe są sztywne, szyna jest pusta w środku, co odczuwa się szczególnie na nierównościach asfaltu – przy dłuższym treningu na słabej nawierzchni może to być bardzo uciążliwe. Atutem nartorolek aluminiowych jest niższa cena – mogą to być więc pierwsze nartorolki aby poznać „na czym to polega”.

Ze względu na styl jazdy nartorolki dzielimy na:

  • Nartorolki do stylu klasycznego – jedziemy na nich jak na nartach klasykiem. Koła maja ok. 45 mm szerokości i 70 mm średnicy. Przednio koło ma hamulec przed ruchem wstecznym (obraca się tylko do przodu). Niektóre  modele nartorolek mają także hamulec służący do stałego zwiększenia oporu dla uzyskania lepszego efektu treningowego. Nowinką techniczną zaprezentowaną na początku 2013 roku jest hamulec tarczowy służący zwiększeniu bezpieczeństwa. Impuls do hamulca przekazywany jest bezprzewodowo z kijków.  > link
  • Nartorolki do stylu dowolnego – jedziemy na nich podobnie jak łyżwą na nartach lub na łyżworolkach. Szyna jest krótsza niż przy nartorolkach klasycznych, nie ma koła hamującego. Koła są węższe niż do klasycznych- mają ok. 24 m  i 100 mm średnicy.
 • Nartorolki combi do stylu klasycznego i dowolnego (krok łyżwowy) . Teoretycznie istnieją ale tak naprawdę to marny pomysł. W zasadzie dostępne są tylko w wersji dla dzieci.

Buty do nartorolek i wiązania
Do nartorolek używa się takich samych wiązań i butów jak do nart biegowych. Oczywiście najlepsze są specjalne buty do nartorolek  wersji letniej – są nieocieplane. Można jednak zacząć na początek od butów zimowych.
Wiązania i buty do nartorolek  powinny być odpowiednie do stylu jazdy czyli do stylu klasycznego lub dowolnego. Mogą być buty skiathlonowe (combi do klasyka i stylu dowolnego). Wyróżniamy zatem buty do nartorolek skate czyli do łyżwy, buty do nartorolek klasyk i buty combi do nartorolek.    Ofertę butów znajdziesz  tu.

Buty do nartorolek S19215, Fischer rc_roller_combi_low

Buty do nartorolek S19215, Fischer rc_roller_combi

Buty do nartorolek s09115_Fischer rcs_roller_classic_white

Buty do nartorolek s09115_Fischer rcs_roller_classic

Kije do narotorolek
Używa się kije jak do nart biegowych z widiowym grotem. Renomowani producenci kijów do nart biegowych mają w swojej ofercie takie kije. Np. LEKI Sport blade carbon, Titanium Vario (ze względu na regulowaną długość mogą być stosowane do obu stylów) oraz ‚Skate Blade Airfoil’ do stylu dowolnego.
W wersji oszczędnej pozostaje wymiana grot kija na widiowy odporny na ścieranie o asfalt lub beton. Takie końcówki widiowe są w naszej ofercie.

Rękawiczki
Niezbędne są także rękawiczki ochronne np. takie jak do nordic walking lub rowerowe.

Kask i ochraniacze
Rozsądek nakazuje używać kask i ochraniacze na łokcie i kolana. 

linia-5x900
Nartorolki terenowe Skike

Skike V8Cross 531Skike (czyt. skajk) to nowy sprzęt sportowy, stworzony z myślą o tych, którzy cenią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Skike są czymś na pograniczu rolek i nartorolek, jeździmy na nich stylem łyżwowym używając kijków. Niektóre nowe modele dają także możliwość jazdy stylem klasycznym.

.

.
.

Twórca Skike Austriak Otto Eder marzył, aby stworzyć sprzęt uniwersalny, który w lecie zastąpił by mu narty biegowe, na którym mógłby poruszać się nie tylko po asfaltowych drogach ale także w terenie a nawet na górskich halach. Tak powstały Skike wyposażone w duże pompowane koła do jazdy po nierównym terenie, posiadające skuteczne hamulce zwiększające bezpieczeństwo, mocowane do własnych wygodnych butów, by w razie konieczności zdjąć Skike i ominąć fragment trasy, którego nie da się pokonać na rolkach. > więcej


linia-5x900

Gdzie biegać na nartorolkach?      Gdzie na nartorolki ?

Na pierwszy rzut oka nie jest łatwo ale jeżeli lepiej się rozejrzeć to znajdziemy w okolicy jakiś równy i bezpieczny kawałek asfaltu lub betonu. Próbujemy podpowiedzieć parę miejsc. Jeżeli znacie jeszcze jakieś ciekawe trasy to prosimy o krótki opis a także foto lub film.

mqdefault . Trasa nartorolkowa w Sobieszowie . jamrozowa Polana . Istebna tor nartorolkowy przy gimnazjum ,

Czytaj więcej

linia-5x900

Polecamy artykuł opublikowany na portalu www.nabiegowkach.pl : 16 grudnia 2014 autor: Witold Wojciech Szczeciński

Nartorolki – jak biegówki, ale na cały rok

Bieganie na nartorolkach to prawie idealna imitacja biegu narciarskiego. Wraz ze wzrostem popularności biegów narciarskich jako sportu powszechnego, staje się popularne także wśród amatorów. Jest również wymagające sprzętowo i wydolnościowo, podnosi ogólne wytrenowanie organizmu i umożliwia prowadzenie treningu niemal przez cały rok.

Nartorolki zdrowsze niż bieganie

justyna-kowalczyk_300x204Bieganie na nartorolkach wywodzi się bezpośrednio z narciarstwa biegowego. Pierwotnie zostało stworzone przez Norwegów dla wyczynu sportowego. Ma niebagatelny walor, mianowicie identycznie jak w biegu narciarskim, najrównomierniej ze wszystkich biegów angażuje dużą grupę mięśni związanych z ruchem. Stanowi doskonałą ścieżkę wejścia w rehabilitację ruchową dla osób tęższych i otyłych bez zagrożeń związanych ze zwykłym bieganiem, czyli popularnym joggingiem, który w opiniach ortopedów nie jest zdrowy dla starszych i cięższych ćwiczących   …. więcej na www.nabiegowkach.pl

linia-5x900NARTOROLKI PORADY

Czy można biegać klasykiem na nartorolkach do stylu łyżwowego i stylem łyżwowym na nartorolkach do klasyka?
Oba typy nartorolek zbudowane są zupełnie inaczej aby umożliwić bieg najbardziej imitujący bieg na nartach w dany stylu. Różne są więc średnice i szerokości kół, a także to, że jednokierunkowa blokada koła występuje tylko w nartorolkach do stylu klasycznego.

Czy trening na łyżworolkach z kijkami ma sens?
Nie – nartorolki są tak zbudowane aby koła stawiały opór toczenia wymagający intensywnej pracy rąk i ramion. Łyżworolki są zbyt szybkie i bezoporowe do treningu z kijami. W żadnym wypadku nie imitowało by to biegu narciarskiego. Jazda na łyżworolkach jest piękna sama w sobie ale w niewielkim stopni spełnia kryteria treningu siłowego zwłaszcza w odniesieniu do rąk i ramion.

 1. Jak wybrać dla siebie najlepsze nartorolki?
  2. Czym różnią się poszczególne modele nartorolek?
  3. Dlaczego rolki Skike nie są nartorolkami?
  4. Czy można biegać stylem łyżwowym na nartorolkach do klasyka i odwrotnie?
  5. W jaki sposób zamontować wiązania do nartorolek?
  6. Czy zamiast kupować nartorolki mogę wykorzystać moje łyżworolki i kije do nordic walking?
  7. Jak dobrać kije do nartorolek?
  8. Czy mogę używać kijów do biegówek?
  9. Jak dobrać rodzaj kółek?
  10. Dlaczego nartorolki są tak drogie?
  11. Czy mogę sam zbudować nartorolki? Czy brać pod uwagę zakup nartorolek wykonanych „metodą chałupniczą”?
  12. Czy mogę używać do nartorolek moich butów do biegówek?
  13. Jakie wybrać wiązania do nartorolek?
  14. Jakie są najbardziej znane marki nartorolek?
  15. Jakie ochraniacze ubrać na nartorolki?
  16. Gdzie biegać na nartorolkach?
  17. Jak hamować na nartorolkach?
  18. Które nartorolki biegowe są lepsze – terenowe czy na asfalt?
  19. Czy opanowanie jazdy na łyżworolkach i biegówkach oznacza umiejętność biegania na nartorolkach?
  20. Czy nartorolki wymagają konserwacji?
  21. Czy należy smarować lub wymieniać łożyska w nartorolkach?
  22. Które rolki są lepsze: kompozytowe czy aluminiowe?

Nartorolki biegowe sklep w Warszawie zaprasza !!!
Ogólne informacje na temat: nartorolki treningowe i  rolki terenowe Skike która  dotychczas prezentowana była dostępne na na naszej stronie internetowej www.nartybiegowe.biz.pl zaktualizowane. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami.

linia-5x900
Hulajnogi na pompowanych kołach ze szprychami

sicaro_impulso_1500Jeżeli kiedykolwiek jeździłeś na hulajnodze i pamiętasz jak jest to fajne ta hulajnoga na dużych pompowanych kołach z daje nieporównanie więcej radości z jazdy Hulajnogi na pompowanych kołach ze szprychami, wyposażone są hamulce  przedni i tylny, tarczowy lub V-brake.  Jazda na takiej hulajnodze z daje niesamowitą  z jazdy.  Można jeździć dla przyjemności,  do pracy,  do szkoły.  Znakomicie sprawdza się prze zwiedzaniu miast – jako „wehikuł wytrawnego turysty”.
Hulajnogi na dużych pompowanych kołach łączą w sobie cechu dobrej hulajnogi i sportowego roweru.
Jazda na hulajnodze na dużych kołach to także świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu w połączeniu z odrobiną subtelnego lansu.

Zobacz więcej

linia-5x900