fbButy backcountry do nart biegowych
Narty biegowe backcountry, narciarstwo przełajowe, narciarstwo biegowe turystyczne

7c91a94ae89ea99b470c91f9200df55cButy backcountry do nart biegowych
Narty backcountry, narciarstwo przełajowe, narciarstwo biegowe turystyczne -te nazwy określają to samo czyli wędrówkę na nartach w terenie nieprzygotowanym na nieprzetartych szlakach na nizinach i w górach. Możemy natrafić na głęboki śnieg, śnieg zadeptany i oblodzony, górskie trawersy. Do tego typu wędrówek stosowane są szersze narty backcountry z krawędziami stalowymi które zapobiegają bocznemu ześlizgiwaniu się przy marszu po trawersie, pomocne są przy zjeździe (hamowanie pługiem) i ochraniają ślizgi przed zniszczeniem.
Stalowe krawędzie są pomocne także podczas wędrówki w terenie płaskim po zlodzonym (zadeptanym) i zmarzniętym śniegu – tam gdzie poruszają się zarówno piesi jak i narciarze. Narty backcountry które mają być użytkowane w łatwiejszym terenie nizinnym nie muszą posiadać krawędzi stalowych.
Do tego typy nart potrzebne powinny być stosowane wiązania backcountry i kompatybilne z nimi  buty backcountry.  Wiązania i buty backcountry  mają mocniejszą konstrukcję dostosowaną do większego ciężaru nart i dostosowane są do poruszania się w trudniejszmym terenie. Ofertę wiązań do butów backcountry znajdziesz  > tu

.

 

Buty do nart biegowych backcountry – kliknij aby obejrzeć konkretny model

Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC 5 Laer
Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC Nansen
Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC 20 Plus
Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC 1650
Buty do nart biegowych backcountry Fischer Offtrack 5 BC
Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC 1600 naturalna skóra
Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC 1550 Eve
Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC 1550
Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC 2250
Buty do nart biegowych backcountry Alpina Alaska
Buty do nast biegowych backcountry Alpina Wyoming

linia-5
Buty do nart biegowych backcountry

Do nart back country stosowane są buty backcountry z mocniejszym zaczepem i odpowiednie wiązania typy backcountry.
Buty backcountry przeznaczone są do kilkugodzinnej wędrówki na nartach na nieprzetartych szlakach, zwłaszcza w górach. Przedzieranie się przez puch wymaga specjalnego obuwia. Narty są szersze a wraz z nimi także wiązania. Zaczep na czubie buta jest szerszy, co umożliwia lepsze trzymanie narty. Podczas wędrówki w górach, niekiedy ze znacznym obciążeniem na wiązania działają znacznie większe siły niż podczas biegu na przygotowanej płaskiej trasie wymaga to właśnie wzmocnionego zaczepu do wiązań. Buty są tak zaprojektowane, aby buty wytrzymały nawet kilkunastocentymetrowe głębokie ślady stworzone przez wędrowca.
Przeżycia, jak i widoki w takich okolicznościach pozostają długo w pamięci i w sercu.

linia-5
Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC5 Laer

Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC5 LaerButy BackCountry Alpina BC5 Lear (skóra)  – buty backcountry średniej twardości podeszwy. Buty wykonane z naturalnej skóry. Miękka obejma kostki wykonana z tworzywa sztucznego – nadaje butowi stabilność i kontrolę nawet na stromych zjazdach.  Ocieplenie wewnętrzne wykonane z Thinsulate ® Insulation, membrana Alpitex ®. Doskonałą wygodę zapewnia wkładka ukształtowana anatomicznie.
Buty przeznaczone do wiązań NNN BC.

Przeznaczenie: do długich wycieczek Back Country (BC) po puszystym lub zlodowaconym śniegu na nieprzetartych szlakach. Są bardzo wytrzymałe, a konstrukcja została zaprojektowana w celu zapewnienia dopasowania i wygody na każdy kolejny dzień wyprawy.  Przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wędrowników, nadający się do bardzo zróżnicowanego terenu.
Podeszwa: System NNN BC.  Buty przeznaczone do wiązań NNN BC

Cena 459,00 zł 
Te buty możesz kupić także w naszym sklepie internetowym www.nartybiegowe24.pl


linia-5

Buty Back Country Alpina Snowfield

Buty backcountry do nast biegowych Alpina SnowfieldButy backcountry, średnia twardość podeszwy. Miękka obejma kostki nadaje butowi stabilność i kontrolę nawet na stromych zjazdach. Ocieplenie wewnętrzne Thinsulate ™ Insulation, membrana Alpitex™. Doskonałą wygodę zapewnia anatomicznie ukształtowana wkładka. Bardzo wytrzymałe, konstrukcja została zaprojektowana w celu zapewnienia i wygody na każdy kolejny dzień wyprawy.
Przeznaczenie: do długich wycieczek Back Country (BC) po puszystym lub zlodowaconym śniegu na nieprzetartych szlakach.
Podeszwa: System NNN BC. Buty przeznaczone do wiązań NNN BC

Cena 459,00 zł 
Te buty możesz kupić także w naszym sklepie internetowym www.nartybiegowe24.pl > link

Tak przy okazji polecamy opowieść o wyprawie Fridtjofa Nansena na Biegun Północny w latach  1893-1896 np w National Geographic – 1000 dni wsród lodów oraz pasjonujący opis całej wyprawy na tramsport.pl. Warto zajrzeć też na stronę Zespołu Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie

 

linia-5

Buty do nart biegowych backcountry Alpina BC 20 Plus

Buty biegowe backcountry Alpina BC20 PlusWyposażone w wodoodporną oddychającą membranę Alpitex,  patent opracowany przez inżynierów Alpiny. Jest wodoodporna, jednocześnie doskonale przepuszczalna zapewnia właściwą wentylację buta, odporność na chłód, odprowadza wilgoć na zewnątrz. Ocieplenie Thinsulate®, wzmocniony przód i boki buta. Mankiet usztywniający kostkę (zapinany na rzep), profilowana pięta powodują, ze buty dobrze trzymają stopę. System szybkiego sznurowania. Spód buta wymoszczony wyjmowaną wkładką o anatomicznym kształcie stopy. Miękkie Flex startowe
Wymienna wkładka buta o anatomicznym kształcie
Buty przeznaczone do wiązań NNN BC.

Cena 479,00 zł 


linia-5

Damskie buty do nart biegowych backcountry Alpina Outlander Eve

Zaawansowane buty backcountry. Posiadają wysokie plastikowe boczne usztywnienie i klamrę z zębatką mocno trzymające cholewkę, profilowany zapiętek eliminujący ruch pięty wewnątrz buta. Sztywna podeszwa umożliwia przejście trudniejszych odcinków trasy bez nart. Ocieplenie wewnętrzne Thinsulate™ Insulation o znakomitych parametrach ocieplenia oraz oddychająca membrana Alpitex™ , chroni przed wilgocią z zewnątrz a jednocześnie odprowadza parę z wnętrza buta. Wygodna anatomicznie wkładka. Neoprenowa osłona sznurówek chroni przed śniegiem, wilgocią i zimnem. Odporne na wodę, świetnie trzymają się na stopie i dlatego szczególnie polecane są do wędrówki narciarskiej.
Sznurowadła i haczyki do sznurowadeł wykonane z materiałów eliminujących śliskość która, może powodować niepożądane rozluźnienie sznurowania.
Dopasowanie kształtu buta do krzywizny podbicia stopy.
Izolacja Thinsulate – włóknina o znakomitych właściwościach izolacyjnych, niezmiernie efektywna w ochronie przed chłodem.
Profilowany zapiętek z tworzyw sztucznego – zapobiega poruszaniu się pięty wewnątrz buta
Alpitex ™ – membrana chroni przed wilgocią a jednocześnie odprowadza parę wodną na zewnątrz buta.
Neoprenowa osłona przeciwśnieżna strefy sznurowadeł chroni przed dostawaniem się śniegu do wnętrza buta.
Plastikowa obejma kostki z zaciskanym paskiem zapinany na rzep, stabilizuje kostkę i daje lepszy stopień kontroli nad nartami.
Cena 690,00 zł
Te buty możesz kupić także w naszym sklepie internetowym www.nartybiegowe24.pl >  link


linia-5

Buty do nart biegowych backcountry Alpina Otlander

Buty backcountry do nart biegowych Alpina OutlanderZaawansowane buty backcountry. Posiadają wysokie plastikowe boczne usztywnienie i klamrę z zębatką mocno trzymające cholewkę, profilowany zapiętek eliminujący ruch pięty wewnątrz buta. Sztywna podeszwa umożliwia przejście trudniejszych odcinków trasy bez nart. Ocieplenie wewnętrzne Thinsulate™ Insulation o znakomitych parametrach ocieplenia oraz oddychająca membrana Alpitex™ , chroni przed wilgocią z zewnątrz a jednocześnie odprowadza parę z wnętrza buta. Wygodna anatomicznie wkładka. Neoprenowa osłona sznurówek chroni przed śniegiem, wilgocią i zimnem. Odporne na wodę, świetnie trzymają się na stopie i dlatego szczególnie polecane są do wędrówki narciarskiej.
Sznurowadła i haczyki do sznurowadeł wykonane z materiałów eliminujących śliskość która, może powodować niepożądane rozluźnienie sznurowania.
Dopasowanie kształtu buta do krzywizny podbicia stopy.
Izolacja Thinsulate – włóknina o znakomitych właściwościach izolacyjnych, niezmiernie efektywna w ochronie przed chłodem.
Profilowany zapiętek z tworzyw sztucznego – zapobiega poruszaniu się pięty wewnątrz buta
Alpitex ™ – membrana chroni przed wilgocią a jednocześnie odprowadza parę wodną na zewnątrz buta.
Neoprenowa osłona przeciwśnieżna strefy sznurowadeł chroni przed dostawaniem się śniegu do wnętrza buta.
Plastikowa obejma kostki z zaciskanym paskiem zapinany na rzep, stabilizuje kostkę i daje lepszy stopień kontroli nad nartami.
Cena 690,00 zł
Te buty możesz kupić także w naszym sklepie internetowym

 

linia-5
Buty do nart back country Fischer Offtrack 5BC do wiązań systemu NNN BC

Buty do nart backcountry Fischer offtrack BC5

Buty do nart backcountry Fischer offtrack BC5

Jeśli szukasz własnej trasy z dala od szlaków, musisz być w stanie zaufać swoim butom. Przystosowane do wielogodzinnego marszu na nartach w trudnym terenie. Wykończenie z wytrzymałego nylonu osłoniętego w newralgicznych miejscach gumą gwarantują nam, że buty te przez długi czas będą nam służyć. Wodoodporny, podklejany kołnierz wszyty w cholewę buta zapobiega przedostawaniu się śniegu do wnętrza i gwarantuje niezakłócone korzystanie z narciarstwa pozaprasowego. Usztywnienie w stawie skokowym, wysoka cholewka, regulacja szerokości cholewki i pasek zacieśniający sprawiają, ze buty świetnie trzymają się na nogach. Podklejony zamek i osłona przeciwśniegowa sprawiają, że wilgoć nie przedostaje się do wnętrza buta. Ocieplina wykonana z wełny-idealna dla osób czułych na zimno. Zapewnia komfort i ciepło bez uczucia wilgoci nawet podczas długiego użytkowania. ButyOfftrack 5BC oferują niezawodną ochronę przed śniegiem i zimnem. Easy Entry Loops to ułatwienie przy zakładaniu. Podeszwa BC o średniej twardości, przeznaczona do wiązań NNN back country. Specjalnie uformowany protektor na podeszwie zapobiega ślizganiu się podczas chodzenia bez nart. Buty przeznaczone do wiązań NNN BC.

Zobacz pełny opis > Fischer Offtrack 5BC
Cena 695,00 zł  Dostępne rozmiary:  42, 43, 44, 44, 45.


linia-5

Buty do nart biegowych do nart Back Country Alpina BC 1600 – naturalna skóra,Buty backcountry Alpina BC1600

Alpina BackCountry BC 1600 to buty dla wielbicieli długich wędrówek poza wyznaczoną trasą, niezawodny w ekstremalnych warunkach. Fantastyczne parametry jakościowe sprawiają, że model ten cieszy się dużą popularnością w Skandynawii. Wykonane z jednego kawałka skóry o grubości aż 3 mm doskonale sprawdza się w górskim terenie. Ciepły, wytrzymały i komfortowy.
Świetna izolacja oraz ocieplenie Thinsulate skutecznie chronią stopę w bardzo zimnych warunkach, a oddychająca membrana Alpitex patent opracowany przez inżynierów Alpiny. Jest wodoodporna, jednocześnie doskonale przepuszczalna zapewnia właściwą wentylację buta, odporność na chłód, odprowadza wilgoć na zewnątrz. Przód buta wzmocniony kevlarem zabezpiecza przed ostrym, wielokrotne zmrożonym śniegiem. Wymienna wkładka o anatomicznym kształcie jeszcze lepiej dopasowuje się do stopy, zapewniając wygodę podczas poruszania się w każdym terenie. Ocieplenie Thinsulate™.
Buty przeznaczone do wiązań NNN BC.
Cena 720,00 zł

linia-5
Buty do nart biegowych Back Country Alpina BC 1550 Eve do wiązań w systemie BC NNN

Buty backcountry Alpina BC 1550 L-Alpina 1550 EveButy backcountry dedykowane dla pań, przeznaczone do wędrowania na nartach  w trudnym terenie. To jedne z najbardziej popularnych butów back country w Skandynawii a także w Polsce.  Wygodne i bardzo wytrzymałe, o konstrukcji zapewniającej dopasowanie i wygodę podczas marszu posiadają średniej twardości podeszwy. Mankiety z tworzyw sztucznych znakomicie usztywniają buty. Wnętrze wykonane z ocieplających i oddychających mikro-włókien Thinsulate™ laminowanych pianką, chronią stopy przed zimnem i wilgocią. Cholewka buta posiada dodatkowe przykrycie, zwiększające ochronę przed przedostaniem się śniegu do buta.
Charakterystyka:
Mankiet z tworzyw sztucznych nadaje stabilność umożliwia dobre prowadzenia nart.
Klamra zapinana na rzep wzmacniająca stabilność w bucie.
Plastikowy mankiet usztywniający buty w kostce.
System mocowania pięty stabilizujący buty w pięcie.
System szybkiego sznurowania.
Ocieplenie  THINSULATE.
Anatomiczna wkładka w bucie.
Ochrona czubka buta.
Buty przeznaczone do wiązań NNN BC.
Cena 670,00 zł  Te buty możesz kupić także w naszym sklepie internetowym  http://www.nartybiegowe24.pl > link

linia-5x900
Buty backcountry do nart biegowych Alpina BC 1550 do wiązań w systemie BC NNN 

buty do nart backcountry Alpina BC-1550Buty backcountry, przeznaczone do wędrowania na nartach w trudnym terenie. To jedne z najbardziej popularnych butów back country w Skandynawii a także w Polsce.  Wygodne i  bardzo wytrzymałe, o konstrukcji zapewniającej dopasowanie i wygodę podczas marszu. Średnia twardość podeszwy. Mankiety usztywniające z tworzyw sztucznych. Wnętrze wykonane z ocieplających i oddychających mikrowłókien Thinsulate™ laminowanych pianką, chronią stopy przed zimnem i wilgocią. Cholewka buta posiada dodatkowe przykrycie, zwiększające ochronę przed przedostaniem się śniegu do buta.
Charakterystyka:
Mankiet z tworzyw sztucznych nadaje stabilność umożliwia dobre prowadzenia nart.
Klamra zapinana na rzep wzmacniająca stabilność w bucie.
Plastikowy mankiet usztywniający buty w kostce.
System mocowania pięty stabilizujący buty w pięcie.
System szybkiego sznurowania.
Ocieplenie  THINSULATE.
Anatomiczna wkładka w bucie.
Ochrona czubka buta.
Buty przeznaczone do wiązań NNN BC.
Cena 720,00 zł Te buty możesz kupić także w naszym sklepie internetowym http://www.nartybiegowe24.pl > link

linia-5
Buty buty backcountry do nart biegowych Alpina  BC 2250

buty backcountry do nart biegowych alpina_bc_2250Alpina BC2250 to najbardziej zaawansowane technologicznie buty backcountry firmy Alpina. Posiadają wysokie plastikowe boczne usztywnienie i klamrę z zębatką mocno trzymające cholewkę buta. Wzorowana na butach sportowych regulacja trzymania pięty pozwala na doskonałe dopasowanie buta. Sztywna podeszwa pozwala w razie konieczności na przejście trudniejszych odcinków trasy w samych butach bez nart. Ocieplenie wewnętrzne Thinsulate ™ Insulation, membrana Alpitex™ ™ – oddychająca membrana patent opracowany przez inżynierów Alpiny. Jest wodoodporna, jednocześnie doskonale przepuszczalna zapewnia właściwą wentylację buta, odporność na chłód, odprowadza wilgoć na zewnątrz. Doskonałą wygodę zapewnia anatomicznie ukształtowana wkładka. Bardzo wytrzymałe. Neoprenowa osłona sznurówek dobrze chroni stopy przed śniegiem, wilgocią i zimnem. Są wytrzymałe i odporne na wodę, doskonale chronią przed zimnem, świetnie trzymają się na stopie i dlatego szczególnie polecane są do narciarskiej wędrówki w górach.
Buty przeznaczone do wiązań NNN BC.
Cena 890,00 zł
Te buty możesz kupić także w naszym sklepie internetowym http://www.nartybiegowe24.pl/pl/p/Buty-backcountry-Alpina-BC-2250/108

linia-5
Buty do nart biegowych backcountry ALPINA ALASKA w systemie wiązań BC NNN

Buty do nart backcountry Alpina Alaska

Buty do nart backcountry Alpina Alaska

Najbardziej zaawansowane buty backcountry na rynku. ALPINA ALASKA. Wykonane z naturalnej skóry – nabuk wzorowane na butach górskich. Można powiedzieć, że to wręcz buty górskie z możliwością przypinania nart backcountry. Sztywna skórzana skorupa buta, miękka cholewka z elastycznymi wycięciami z przodu i z tyłu które umożliwiają swobodny ruch stawu skokowego podczas biegu i marszu. Wewnątrz buta wyprofilowane zagłębienia na kostkę.
Anatomiczna wkładka, trzywarstwowa podeszwa doskonale izoluje od chłodu zapewnia jednocześnie poczucie wygody i właściwą sztywność podeszwy. Wewnątrz buta membrana Alpitex ™ – oddychająca membrana patent opracowany przez inżynierów Alpiny – jest wodoodporna, jednocześnie doskonale przepuszczalna zapewnia właściwą wentylację buta odprowadzając wilgoć na zewnątrz- zwiększając komfort przy dłuższych wycieczkach. Izolacja cieplna skorupy buta Thinsulate ™ – dwukrotnie lepsze właściwości izolacji cieplnej niż jakikolwiek inny materiał.
Sznurowanie z zaczepem który blokuje sznurowadła w okolicy kostek aby nie luzowały się w trakcie dalszego sznurowania powyżej kostki. Zaszep umieszczony na języku butów zatrzymuje obsuwanie się języka butów zaczepiając go o sznurowadła. Buty backcountry do nart biegowych polecane na ambitne wędrówki.
Buty przeznaczone do wiązań NNN BC.
Wiązania: ROTTEFELLA BC MANUAL/MAGNUM/AUTO, FISCHER BCX AUTO i BCX MAGNUM.
Cena 1450,00 zł
Te buty możesz kupić także w naszym sklepie internetowym http://www.nartybiegowe24.pl > link

Buty buty backcountry do nart biegowych ALPINA Wyoming w systemie wiązań BC NNN

Znakomite buty backcountry w wersji ekomomicznej. Wierzch buta z naturalnej mocnej skóry dodatkowo wzmocnione wstawkami chroniącymi but. Przód buta posiada dodatkowe wzmocnienia chroniące palce np. w przypadku uderzenia o kamienie czy korzenie. Izolacja termiczna Thinsulate chroni przed chłodem a jednocześnie dobrze odprowadza wilgoć. Średnia sztywność buta zapewnia dobrą kontrolę nart przy zjeździe i stabilność. System wiązań NNN BC.

Cena 720,00 zł
Te buty możesz kupić także w naszym sklepie internetowym http://www.nartybiegowe24.pl > link

Frank wilson 2

Gleznas pārdošanā Mākslas Banka 1984

STEHLÍK Jindřich (1905-1991) Zima v Jizerských horách

Paul Weiman 02

linia-5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *